Prof. Dr. Aydoğan Özcan

Prof. Dr. Aydoğan Özcan

University of California, Los Angeles

Bilkent Elektrik Elektronik’ten 2000 yılında mezun olan Dr. Aydoğan Özcan 2005 yılında Stanford Üniversitesi Elektrik Elektronik bölümünden doktorasını almıştır. Yine Stanford’da kısa bir doktora sonrası çalışma sonrası 2006 yılında Harvard Tıp’taki Wellman Işıksal Tedavi Merkezi’nde araştırmacı öğretim üyesi pozisyonuna getirilmiştir. 2007 yılı yazında UCLA Elektrik Elektronik bölümüne Yrd. Doç. olarak katılmış Biyo- ve Nano-Fotonsal laboratuvarını kurmuştur. Kendisi ve araştırma grubu aynı zamanda Kaliforniya Nanosistemler Enstitüsü (CNSI)’nün de bünyesindedir.

Doç. Dr. Gökhan Bora Esmer

Doç. Dr. Gökhan Bora Esmer

Marmara Üniversitesi

Doç. Dr. Gökhan Bora Esmer, doktora derecesini 2010 yılında Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden almıştır. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak göreve başladı. Şu an Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde görevini sürdürmektedir. Çalışmaları 3D görüntüleme teknikleri, dijital holografi ve bilgisayar ürünü holografi(computer genarated holography) üzerine yoğunlaşmaktadır.

Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Üvet

Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Üvet

Yıldız Teknik Üniversitesi

Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Üvet 2004 yılında Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde lisans derecesini almıştır. Lisans mezuniyetinin ardından Japonya’daki Osaka Üniversitesi’nde “Sistem Mühendisliği” alanında yüksek lisans çalışmalarına başlamıştır. “Tekli Hücre Analizi ve manipülasyonu için kompakt görüntüleme sistemi tasarımı” başlıklı yüksek lisans tezini tamamladıktan sonra aynı üniversitedeki “Robotik Teknolojiler Laboratuvarı”nda “Mikro-Nano Robotik” alanında çalışmak üzere doktora programına başladı. 2010 yılında Osaka Üniversitesi’nde doktora derecesini aldıktan sonra Nagoya Üniversitesi Mikro-Nano Sistem Mühendisliği Bölümünde doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmaya başladı. Bu süreçte robotik mikro-manipülasyon, mikro-montaj, MEMS (sensörler ve aktüatörler) ve mikro akışkan cihazlar kullanarak biyolojik hücre ve dokuların mekanik manipülasyonu üzerine çalışmalar gerçekleştirdi. 2011 yılının Ekim ayından itibaren Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümünde görevini sürdürmektedir.

Dr. Ali Özgür Yöntem

Dr. Ali Özgür Yöntem

Araştırma Görevlisi, Cambridge Üniversitesi

Dr. Ali Özgür Yöntem, 2006 yılında Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden lisans derecesini alarak mezun olmuştur. Aynı üniversitede holografi , üç boyutlu stereoskopik integral görüntüleme, dalga ve kırınım optiği ile dijital mercekler üzerine çalışmalarıyla 2012 yılında doktora derecesi almıştır. Ali Özgür Yöntem doktora sürecinde iki EU Framework Projesi’nde (3DTV ve Real3D) araştırma görevlisi olarak yer almıştır ve Elektrik elektronik Mühendisliği Bölümü’ndeki birçok derste asistan olarak katıkıda bulunmuştur.
Dr. Yöntem, 2014 yılında Cambridge Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde Fotonik ve Sensör Araştırmaları Grubu’nda (CAPE) araştırma ortağı olarak çalışmaya başlamıştır.
Dr. Yöntem’in güncel araştırma konuları sinyal ve görüntü işleme, optik ve optik sinyal işleme, dalga ve kırınım optiği, holografi, integral görüntüleme, 3D ekranlar, projeksiyon görüntüleme, dalga alanı görüntüleme ve oto-stereoskopik 3D ekranlar üzerine yoğunlaşmaktadır.